İdeanest Blog
ideanest proje sayfası yönetimi

İdeanest Proje Sayfasını Doğru Yönetmek için İpuçları

Projeniz ideanest’te bütçe hedefine ulaştı! İhtiyaçlarınız satın alındı ve artık çalışmaya başladınız. Projenin geliştirilmesi sürecinde, size bağış yaparak ya da diğer ihtiyaçlarınız için yardımda bulunarak destek olanlar, neler yaptığınızı görmek isteyecektir. Bunu nasıl mı yapacaklar? Tabi ki proje sayfanızı takip ederek.

Bağışçıyım, ama param nereye gidiyor?” düşüncesinden kurtulmak isteyen herkes proje sayfanızı ziyaret ederek attığınız adımları görebilir. Bu nedenle proje sayfanızı bundan sonraki vitrininiz olarak görmeli ve doğru yönetmelisiniz. Nasıl mı?

Hikâyenizi Anlatan Bir İçeriğe Yer Verin!

Daha önce projenizi pazarlayabilmek için insanlara hikâyenizi anlatmanız gerektiğini söylemiştik. Bunun için yazmış olduğunuz içeriğinize proje sayfanızda yer veriyor olacaksınız. Bu özellikle fonlama aşamasındayken işinizi kolaylaştıracaktır. Sonrasında ise sayfanızı ziyaret eden fikir sahipleri için proje içeriğiniz bir ilham kaynağı olabilir.

idenest proje sayfası yönetimi

Güncel Tutun!

Proje sayfanızın güncelliği en önemli konulardan biri. Projenizi geliştirirken attığınız adımları sayfanızda paylaşarak, destekçilerinizin size olan güvenini artırabilirsiniz. Projenize destek olan kişiler, hangi aşamaya geldiğinizi merak edeceklerdir. Düzenli bir şekilde, geldiğiniz aşamalara dair içerikler ve görsellerle proje sayfanızı güncel tutmalısınız. Sizden bilgi alabiliyor ve tüm gelişmeleri takip edebiliyor olmak proje destekçilerinizin de heyecanınıza ortak olmasını sağlar.

İletişimde Olmaya Özen Gösterin!

Projenize destek olan kişiler, proje sayfanız üzerinden sizinle iletişim kurmak isteyebilir. Proje hakkında sorularını yöneltir ve tabi ki cevaplamanızı beklerler. Cevap verme süreci uzadığında bu durum proje destekçilerinizin size olan güvenini kaybetmesine neden olabilir. Sayfanızı sık sık kontrol etmeli, yöneltilen soruları doğru olarak içtenlikle cevap vermeye özen göstermelisiniz.

Ayrıca iletişimde olmaya özen gösterdiğinizde; proje ekibinize katılmak isteyen ya da ayni ihtiyaçlarınız için destek vermek isteyen kişiler olduğunda, onlardan haberdar olmanız kolaylaşacaktır.

idenest proje sayfası yönetimi

Mutluluğunuzu Paylaşın!

Projenizi tamamladığınızda bu durumu proje sayfanızdan duyururken, mutluluğunuzu da paylaşmayı ihmâl etmeyin. Projenize destek veren kişilere sayfanız üzerinden teşekkür edebilir, projenizi başarıyla tamamladığınız için hissettiğiniz duyguları dile getirebilirsiniz.

Referanslarınıza Yer Verin!

Proje sayfanızda referanslarınıza da yer verebilirsiniz. Özellikle iyi bir referansa sahip olduğunuzda bunu proje sayfanıza giren kişilerin görebilmesi, projenize olan güvenin artmasına olumlu etki edecektir.

Burası artık projenizin dijital dünyadaki vitrini durumunda olacağı için; bu vitrinden en iyi şekilde yararlanabilmenizi sağlayacak unsurları kullanmalı, ilgi çekici ve bilgilendirici bir hale getirmelisiniz.

Yorum Ekle

css.php