İdeanest Blog
ideanest fonlama

Kendin Mi Bağış Toplamalısın ideanest İle Mi?

Bir proje fikriniz var ve bunu hayata geçirmek için de fon desteğine ihtiyaç duyuyorsunuz. Peki bu fonu nasıl toplarsınız? Önceliğiniz aileniz ve akrabalarınızdan bağış ya da borç almak mı olur yoksa kitlesel fonlama desteği almak mı? Üstelik ideanest gibi proje sahiplerinin bağışçılara ‘başarılı olmak’ dışında hiçbir vaatte bulunmadığı bir platformdan…

Aileniz ve akrabalarınızdan projeniz için bağış ya da borç almayı düşündüğünüzde sonuç hüsrana dönüşebilir. Çünkü böyle bir durumda insanların ‘icat çıkarma’ gibi bir tepki vermesi muhtemeldir.

Her ne kadar teknoloji üreten bir ülke vasfına sahip olmak istesek de elimizi taşın altına koyup bir şey icat etmeye kalkıştığımızda her zaman olumlu tepkiler alamayabiliyoruz. Çabamızın sonuçsuz kalacağına inanılabilir ve etrafınız ne yazık ki bu iş için size bağış yapmakta da borç vermekte de çekimser davranabilirler.

Projenizi ailenize ve akrabalarınıza sunmadan önce ideanest’e kabul ettirdiğinizde, akrabalarınızın ve çevrenizin desteğini almak çok daha kolay olacaktır. Bu her şeyden önce fikrinize güvenilmesini kolaylaştırır. Bir platform desteği almadan önce çevrenize başvurduğunuzda size destek vermekten çekinmelerinin nedeni, projenin sonunun görememeleri ve gerçekleşeceğine yeterince güvenmemeleri olabilir. Ancak Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı platformu olan ideanest projenize güvendiğinde, akrabalarınız da size daha fazla güven duymaya başlar. Artık projenizin önemini onlara ispat edebilecek güçlü bir desteğiniz var demektir.

ideanest bağış

Projeniz ideanest desteği alıp fonlama aşamasına geçtiğinde, artık çevrenizden çekimser şekillerde destek istemek yerine, onların projeniz için bir bağışçı olmasını sağlayabilirsiniz. Ve en önemlisi artık bunu sadece siz istediğiniz için değil, gerçekten projenize güvendikleri için yaptıklarını görebilirsiniz.

Artık Güvenle İcat Çıkarabilirsiniz!

Kitlesel kaynak yaratma platformu ideanest ile projeniz için bağış toplamaya başladığınızda; arkadaşlarınızın, yaratıcı kişilerin, fikrinize hayran olanların, sivil toplum kuruluşlarının ve şirketlerin desteğini alabilirsiniz. Onların desteği bağışçı kitlenizin giderek büyümesine olanak sağlayacaktır. Dolayısıyla da artık rahat rahat projenizi hayata geçirmek için gerekli adımlar atmaya başlayabilirsiniz.

Arkanızda bir platform desteği olmadan yola çıktığınızda, fikirlerinizin beğeni kazanması da fonu toplaması da zor ve zaman alan bir durum olacaktır. İnsanlar projeniz için destek olmamak adına yaratıcı bahaneler bulmaya çalışırken hem onları hem de kendinizi zorlamamak için kitlesel fonlama desteği alma yoluna gitmelisiniz.

Fon desteği aldıktan sonra bağışçılarınız ideanest’te yer alan proje sayfanız üzerinden projeye dair tüm detayları görebilir ve gelişmelerden haberdar olduğu için size daha fazla güven duymaya başlar. Bu sayfayı güncel tutmanız projenin gelişimi esnasında sizin yararınıza olacaktır. Aynı şekilde kendi sosyal medya kanallarınız üzerinden de projeye dair gelişmelere yer verebilirsiniz.  Fikir sahibi olarak izlenecek adımların checklisti ile proje başlangıcından sonlandığı sürece kadar yapmanız gerekenleri de kontrol edebilirsiniz.

Projeniz için kitlesel fonlama desteği almaya başladığınızda akrabalarınızın da heyecanınıza ortak olmaya başladığını göreceksiniz.

Gerçekleştirmek istediğiniz teknoloji ve inovasyon tabanlı proje fikriniz için ideanest kayıt işlemlerini gerçekleştirerek ilk adımı şimdi atın!

Yorum Ekle

css.php