İdeanest Blog
ideanest binyaprak teknoloji incileri

Sıradaki ‘İnci’ Neden Sen Olmayasın?

Dijital kız kardeşlik networkü BinYaprak iş birliği ile bilim ve teknolojinin yeni ‘İnci’lerini arıyoruz. Bir araştırma projeniz var ve bunun için de fon desteğine ihtiyacınız varsa, alt paragrafları daha dikkatli okumanızı öneririz.

STEAM alanında araştırmalar yapan bir öğrenci olabilirsin, araştırma projen için yurt dışında bir konferansa ya da eğitime katılmak isteyebilir ve ulaşım masraflarının karşılanması için destek arayabilirsin ve belki de İnci Kadribegic’ten sonra sıradaki ‘İnci’ sen olabilirsin…

Onun başarı hikayesi yazılıyor, sıra sende!

İnci Kadribegic’i artık hepiniz tanıyor olmalısınız. Platformumuzda ‘Kanseri beraber yenelim’ mottosuyla araştırma projesi için fon toplayan İnci de BinYaprak iş birliği ile ideanest’te fonlanan bir projeydi. Bu iş birliğinin ilk projesi olmasına rağmen 21.000 bütçe hedefine kısa bir süre içerisinde ulaşmayı başarmıştı. Bir tıp fakültesi öğrencisi olmasına rağmen hayallerinin peşinden koşmaktan yılmayan İnci, BinYaprak iş birliği ile birlikte ideanest’te projesine destek toplarken herkese ilham olmayı da başardı. En çok kendisine inanan, defalarca reddedilmesine rağmen yapmak istediklerinden vazgeçmeyen İnci kısa sürede kendi destekçi kitlesini yaratmış, projesini iyi bir şekilde tanıtmayı başardığı için hayallerine bir adım daha yaklamıştı.

İdeanest ve BinYaprak iş birliği ile bilim ve teknolojinin ilk ‘İnci’si olan İnci Kadribegic’in ardından, yeni ‘İnci’ler aramaya başladık.

ideanest binyaprak teknoloji incileri

Kadının var olduğu her yer güzelleşiyor ve gelişiyor. Bilim ve teknoloji dünyası da öyle… Bilimde daha fazla kadının yer edinmesini istiyor ve araştırma projesi olan kadınların ihtiyacı olan fon desteğini toplayabilmesi için aracı durumda olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Bu amaçla BinYaprak ile yaptığımız iş birliği doğrultusunda, proje sahibi öğrenci, yeni mezun ve çalışan kadınların başvurularını bekliyoruz. STEAM alanında araştırma projeniz, eğitim için kitap masraflarınız, yurt dışı eğitim için ulaşım masraflarınız, katılmak istediğiniz konferans için konaklama masraflarınız… Sonuçları bilim ve teknolojiyi toplumsal fayda ile buluşturacak olan araştırma projelerine kapılarını ideanest ile açan BinYaprak, proje fonlandıktan sonra da desteği bırakmıyor.

BinYaprak iş birliği ile fonlanan projelerde proje sahibi bütçesini alıp projesini gerçekleştirirken, BinYaprak ekibi bir mentor belirleyerek ‘kız kardeş’lerinin attığı adımlarda yanında oluyor.

Başarı yolculuğunuzda desteğe ihtiyacınızın olduğunun farkındayız. Bu yolculukta yanınızda olabilmemiz için başvurularınızı bekliyoruz. Dünyanın daha fazla bilim kadınına ihtiyacı var, bizim de öyle…

Başvuru yapmak ve detayları öğrenmek için tıklayın!

Yorum Ekle

css.php